Efekt miłości…

Efekt miłości…

EFEKT DOMINA

Wczoraj na stacji TVN leciał program „Efekt domina” – drugi odcinek, sezonu drugiego. W pierwszym odcinku poznaliśmy historie dzieci z Bangladeszu, które już od najmłodszych lat są wyzyskiwane i muszą ciężko pracować za marne pieniądze. Poruszyło mną to bardzo, ale nie tak jak odcinek drugi. Już po pierwszych pięciu minutach uroniłam pierwszą łzę. Jeżeli nie oglądaliście, bardzo serdecznie polecam!

ZACZAROWANY PAŁAC

Polska. Miasto Łódź. W tym mieście pałac, ale nie taki zwykły. Stworzony dla Księżniczek i Książąt. Kolorowy, bajkowy, przepełniony miłością osób, które dla mnie są bohaterami. Potrafią zajmować się i być przy aniołkach, których nie da się już uratować. Każdego dnia sprawiają, że te małe osóbki uśmiechają się od ucha do ucha, mimo swoich chorób. Często są to tak małe dzieci, że nie mają świadomości co się w ich krótkim życiu dzieje i jakimi wspaniałymi ludźmi są otaczane.

WZÓR DO NAŚLADOWANIA

Wolontariusze fundacji Gajusz – bo to oni tworzą tak wspaniałą atmosferę, a przede wszystkim dom – są dla mnie bohaterami w tym co robią. Nie potrafiłabym tak spokojnie patrzeć jak dziecko, którym się opiekuje zabija choroba. Więc do wszystkich wolontariuszy wielkie chapeau bas w waszą stronę! Za to co robicie i w jaki sposób.

Cieszy mnie to, że na świecie są osoby, które nie potrafią przejść obojętnie obok krzywdy innych, a przede wszystkim dzieci. Robią to z własnej woli, bez żadnych korzyści materialnych. Dają od siebie to co mają najcenniejsze – miłość, ciepło i dotyk – które są tak ważne dla każdego z nas.

Takie miejsca, tacy ludzie pokazują nam jak ważna jest bliskość drugiej osoby. Nie to skąd pochodzimy, gdzie mieszkamy, jakiej jesteśmy rasy, jak wyglądamy, ile mamy pieniędzy na koncie, wielki dom i kilkanaście samochodów. Ważne jest to aby mieć przy sobie drugiego człowieka, który w trudnych chwilach będzie przy nas i okaże nam swoje wsparcie. Gdy tylko będziecie mieć możliwość, by pomóc osobą, które tego potrzebują nie wahajcie się, bo nigdy nie wiecie czy wy kiedyś nie będziecie tej pomocy potrzebować!

Jeżeli macie zdrowe dzieci cieszcie się każdą chwilą, korzystajcie razem z nimi jak najwięcej z życia. Bądźcie przy nich, spędzajcie z nimi jak najwięcej czasu, bo nikt inny rodziców im nie zastąpi. Zatrzymajcie się w miejscu, w tej gonitwie szczurów.

Fundacja Gajusz, pałac i ich podopieczni pokazują jak krótkie i kruche może być życie, w najmniej oczekiwanym przez nas momencie. Okazujcie sobie miłość codziennie, bez żadnych okazji. Gdy tylko moja druga połówka wróci do domu uściskam go jak najmocniej potrafię!

PRZYTULAJCIE SIĘ!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s